Pracownia Piernika

Pierniki maja swoją słodką, urzekającą historię. Trochę w tym legendy, trochę prawdy i dlatego rozmyślając  o ich początkach można poluzować wodze wyobraźni. Być może to ormiański mnich zdradził sekretny przepis Francuzom na pyszne pierniczki? W innej opowieści to czeladnik Nicolas Czan doda przez pomyłkę przypraw korzennych do ciasta… I komu tu wierzyć? 

Nie każdy wie, że w Polsce ciasto piernikowe wypiekano od 13 w. i długo leżakowało w piwnicy, zanim zaczęto przygotowywać na jego bazie słodkie ciasteczka. Przed Świętami Bożego Narodzenia dokańczano wyrabiane ciasta. Pachniały miłością i szczęściem.

W naszej pracownik piernikowej powstają wyjątkowo pyszne pierniczki. Mogą mieć proste kształty lub mocno fantazyjne. Przygotowujemy je dla ciebie na zamówienie i nadamy im wybraną przez ciebie formę. My również mamy mnóstwo pomysłów i chętnie się nimi dzielimy. Piernikowe ciastka na urodziny, imieniny, bożonarodzeniowe, wielkanocne czy rocznicę ślubu? A może chcesz komuś podziękować i nie wiesz, jak wyrazić swoje uczucia słowami? Bez problemu dopasujemy kształt i wygląd pierniczków do okoliczności. Ozdabiamy je barwnymi ozdobami, takimi jak koraliki i farbki, a wszystko to jest jak najbardziej jadalne i do tego smakuje przednio. 

Jesteśmy  otwarci na nowe wyzwania. Jeśli chcesz się podzielić z nami swoim najsłodszym piernikowym marzeniem, z przyjemnością je dla ciebie spełnimy. Wkładamy w każde wykonanie mnóstwo słodkości i dużo serca  oraz kilogramy pasji. Wyczarowujemy małe i duże dzieła sztuki, którym nikt nie może się oprzeć.